EL - AYAK BAKIMI

El Bakımı

El ve ayak bakımı özellikle kadınlarının %90’ının önem verdiği bir bakımdır. Özellikle de el bakımına bayanlar çok önem verir.El ve ayak bakımındaki sıklık nasıl olması gerekir konusuna gelince;Manikür ve pedikür süreci kişiye özel bir durumdur.Bu süreç 15 gün ila üç hafta arasında değişebilir

El, ayak tırnaklarının serbest radikallere karşı dayanıklı olmaları için ve görünüm açısından güzel gözükmesi için bakımlarına büyük özen gösterilmesi gerekiyor.
Yazın sürekli giyilen sandaletlerin içinde bakımlı ayaklara, tırnaklara sahip olmak için maniküre büyük önem verilmelidir. Manikür kişiye özel değişebilen bir zaman durumu vardır.

Tırnak Bakımı

Tırnaklarınızın en az pahalı bir mücevher kadar önemli bir aksesuar olduğunu unutmayın.

Tırnak bakımında kullanılan tüm aletlerin sterilizasyonu çok önemli. Hepatit B ve C gibi çok ciddi virüs enfeksiyonları veya birçok mantar enfeksiyonu manikür salonlarından alınıyor.
Alet sterilizasyonu için en uygun yöntem yüksek ısılı ameliyathane malzemelerini dezenfekte eden otoklavı tercih ediyoruz. ve onu kullanıyoruz.Ultraviyole ışınının yeterli olduğunu asla düşünmüyoruz.
Tırnak bakımına, daha önceki işlemlerden kalan cila artıklarının temizlenmesi ile başlanmalı. Bu amaçla kullanılan aseton, butil, etil asetat veya benzer bileşikler içeren maddeler, tırnak boyasıyla birlikte tırnak plağından yağ(lipit) kaybına neden olabiliyor.
Tırnaklarda aşırı kurumaya neden olmamak için bu ürünlere bazı yağlar eklemek gerekiyor.

Ayak Bakımı

Uzmanlar, yaz aylarında sürekli ayakkabının yerine tercih edilen sandaletlerin içinde bakımlı ayaklara, tırnaklara sahip olmak için, pediküre büyük ve ayrı bir önem verilmesi gerektiğini önemle vurguluyor.
Ayak pedikürün de uzmanların önemle vurguladığı noktalardan biri de ojeleri iyice temizledikten hemen sonra ayakların, tırnakların sabunlu suyun içinde bir süre bekletilmesi oluyor.
Uzmanlar bu sabunlu suda bekletilme süresinin 10 dakika olduğunu belirtiyor. Sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmanın bir diğer yöntemi de tırnakların tam dibinden kesilmemesi oluyor.
Bunun en büyük sebebi ise tırnakların deniz, kumsal gibi yerlerde enfeksiyon kapmaması. Uzmanların tırnak kesimi hakkında söyledikleri bir diğer şey ise tırnakların yuvarlak değil, düz kesilmesi gerektiği. Tırnakların çabuk uzamaması için kesinlikle etin tam dibinden kesilmemesi gerektiğini önemle vurgulayan uzmanlar, aksi taktirde tırnağın enfeksiyon kapabileceğini söylüyor.

Randevunuzu Alın


İletişim Formunu Doldurun Size Dönüş Yapalım..
Buy now
1
Merhaba
Powered by